Філарет виступив проти Епіфанія

Патріарх УПЦ КП Філарет різко засудив діяльність митрополита новоутвореної ПЦУ Епіфанія

Патріарх УПЦ КП Філарет різко засудив діяльність митрополита новоутвореної ПЦУ Епіфанія і наголосив, що УПЦ КП не припиняла не має наміру припиняти своєї діяльності.

Про це Патріарх Філарет повідомив у своєму зверненні на офіційній сторінці Facebook.

Патріарх наголошує, що немає потреби відновлювати Київський Патріархат, оскільки він «був, є і буде».

Він стверджує, що обрання Епіфанія було формальний кроком заради отримання офіційного Томосу від Константинополя. Роль Епіфанія повинна була зводитись лише до представництва України на міжнародній православній арені, а керувати церквою повинен був саме Філарет.

Водночас, Філарет запевняє, що Епіфаній не дотримується домовленостей і уникав, навіть, контактів з ним, а зараз залякує можливістю відкликання Томосу, хоча сам робить все, щоб його таки відкликали.

Також, Філарет стверджує, що Україна не може миритися зі статусом митрополії, адже їй потрібен лише свій незалежний Патріархат. Також він різко виступає проти назви ПЦУ, і наголошує, що церква може називатись лише Українською, а не «в Україні», адже така назва і такий статус не дозволяють відкривати свої філіали за межами України.

Роль Петра Порошенка в отриманні Томосу, за словами Філарета, хоч і була важливою, але не ключовою. А звернення від Порошенка та Верховної Ради до Константинопольського Патріархату були зроблені лише через вимогу самого Константинополя.

Філарет закликав Епіфанія до виконання ним домовленостей і не підігрувати Москві у дискредитації українського православ’я.