Путін задумав роздачу паспортів РФ усім українцям

Президент РФ Володимир Путін заявив, що в Москві думають над тим, щоб надавати громадянство Росії у спрощеному порядку не тільки жителям ОРДЛО, але і всім українцям.

Ми взагалі думаємо про те, щоб надавати в спрощеному порядку громадянам України наше громадянство, – заявив він на прес-конференції в Пекіні.

Як передає Інтерфакс, президент РФ підкреслив, що рішення про громадянство не було спонтанним, і “не приймалося з кондачка”.

Ми все прорахували. І кількість можливих претендентів на наші паспорти, і кількість пенсіонерів з цього числа. Це приблизно одна третина з того контингенту, який, як ми вважаємо, може претендувати на наше громадянство, – відзначив Путін.

Нагадаємо, 24 квітня Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Міністерство закордонних справ України назвало “юридично нікчемним” указ президента РФ Володимира Путіна про спрощену видачу російських паспортів українцям в ОРДЛО та заявило, що це рішення має на меті дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні у післявиборчий період.

Рада Безпеки ООН зібралась на екстрене засідання, щоб обговорити указ президента РФ про спрощений порядок отримання російського громадянства жителям ОРДЛО. Його учасники наголосили, що “паспортний указ Путіна” підриває суверенітет України.